Blog

lip 22

Finał projektu Brand Station

I edycja zupełnej nowości w SKN Inwestor – projektu Brand Station, już za nami. We współpracy z takimi partnerami jak Lightscape oraz Forno Nero udało nam się stworzyć projekt przybliżający studentom świat personal brandingu. Finał projektu cieszył się ogromnym zainteresowaniem, ponieważ już w drugiej dobie od rozpoczęcia promocji wszystkie miejsca na wydarzenie zostały wyczerpane. Nie jesteśmy tym szczególnie zdziwieni ze względu na tematy prowadzonych prelekcji.

Finał projektu rozpoczął się wykładem poprowadzonym przez panią Kingę Wydrych, która opowiedziała o marce osobistej i sztuce autoreklamy w życiu codziennym. Prelegentka podkreślała, że marka osobista to nie to samo, co popularność, a tworząc ją przede wszystkim musimy pamiętać o tym, by wyróżniać się spośród innych, tak aby przyszli pracodawcy mogli nas zapamiętać. Ważne jest też, żeby nasz wizerunek był spójny oraz, że ogromną rolę odgrywa pierwsze wrażenie, jakie na kimś wywrzemy.

Kolejnym tematem prelekcji, poruszonym przez panią Paulinę Kunicką, był networking w rozwoju kariery – czyli jak zbudować efektywną siatkę biznesowych znajomych. Prelegentka w swoim wystąpieniu przeprowadziła uczestników przez wszystkie najważniejsze zagadnienia związane z networkingiem, od zdefiniowania czym on tak naprawdę jest, poprzez metody skutecznego budowania znajomości, kończąc na poradach dotyczących tego, od czego zacząć. Networking to profesjonalna nazwa umiejętności nawiązywania trwałych relacji zawodowych i biznesowych, które przynoszą korzyści każdej ze stron i otwierają dzięki temu nowe możliwości do współpracy i rozwoju. I, jak podkreśliła prelegentka, networking nie polega na wymianie wizytówek. Istotną częścią prelekcji było przedstawienie zasad prowadzenia skutecznego networkingu na bazie realnych przykładów z pracy zawodowej. Prelegentka zwracała uwagę na to, że warto rozwijać tę umiejętność już w trakcie studiów, ponieważ może nam ona znacząco pomóc w rozwoju przyszłej kariery zawodowej. Skuteczny networking jest częścią tzw. umiejętności interpersonalnych, a to obecnie jedne z najbardziej pożądanych przez pracodawców kompetencji. Głównym przesłaniem wystąpienia Pani Pauliny było to, aby po prostu zacząć działać, szukać okazji do rozwoju umiejętności networkingowych i nie bać się próbować. Możliwości jest mnóstwo: liczne (często otwarte) eventy networkingowe, szkolenia, meetup’y, śniadania biznesowe czy konferencje.

Po przyswojeniu wiedzy na temat tego, czym jest marka osobista oraz networking nadszedł czas na przedstawienie narzędzia, które pomaga w obu tych obszarach – serwisu LinkedIn. Ostatnia prelekcja dotyczyła budowy profesjonalnego profilu w tym serwisie i została przeprowadzona przez Panią dr Agnieszkę Jagusiak. Uczestnicy wydarzenia mieli okazję poznać w skrócie historię LinkedIna, dowiedzieć się o tym, że jest to najstarszy portal społecznościowy, który zadebiutował blisko rok przed Facebookiem. Istotną częścią wystąpienia było także tzw. obalenie mitów związanych z serwisem. Jednym z takich mitów jest przeświadczenie o tym, że LinkedIn jest przydatny wyłącznie dla osób poszukujących pracy. To nieprawda, serwis rzeczywiście oferuje bogate możliwości znalezienia nowej pracy, ale nie jest to jego główną funkcją. LinkedIn pozwala łączyć ze sobą osoby z różnych branż, umożliwia wymianę doświadczeń, budowę relacji biznesowych, a dzięki regularnemu udzielaniu się w serwisie – także budowę własnej marki osobistej. Prelegentka pokazała również krok po kroku jak powinien być skonstruowany „idealny” profil w serwisie, a na koniec podzieliła się kilkoma ciekawymi, ale mniej znanymi funkcjonalnościami portalu takimi jak możliwość personalizacji adresu URL naszego profilu a także funkcją „Znajdź w pobliżu”.

Możemy śmiało stwierdzić, że I edycja projektu Brand Station okazała się ogromnym sukcesem. Zadowolone twarze uczestników, którzy chętnie brali udział w finale, nie bojąc się pytać i komentować, mówią same za siebie! Ponadto z należytą uwagą słuchali i chłonęli oni wiedzę przekazywaną przez naszych gości z zakresu personal brandingu. Na koniec na każdego słuchacza czekał certyfikat uczestnictwa oraz podarunek od firmy Lightscape.