Blog

maj 20

Finał Projektu Skills Training

IV edycja projektu Skills Training, organizowana we współpracy z firmą Prudential Polska, okazała się ogromnym sukcesem. Dwa dni pełne ogromnej dawki merytorycznej wiedzy przekazanej w przystępny sposób otworzyły nam oczy na niektóre sprawy związane z ubezpieczeniami. Ale zacznijmy od początku.

Finał projektu rozpoczął się wykładem z p. Anną Kubiatowicz – „Ścieżki kariery w doradztwie ubezpieczeniowym”. Zanim przeszliśmy do głównego tematu, pani Ania w skrócie opowiedziała nam jak bardzo przydatne mogą być polisy ubezpieczeniowe, nie tylko w charakterze zabezpieczenia, ale także inwestycji. Z danych dotyczących kosztów wychowania dzieci i informacji o zabezpieczeniu się w przypadku dochodzenia roszczeń o zachowku płynnie przeszliśmy do charakterystyki pracy jako agent ubezpieczeniowy. Dowiedzieliśmy się m.in. jak zacząć, co w tej pracy jest najważniejsze oraz jak można pozyskiwać pierwszych klientów. Dodatkowo małe ćwiczenie porównujące dochody i wydatki w naszych budżetach skłoniło nas do refleksji, co by było, gdybyśmy stracili jedno ze źródeł dochodów na wypadek niespodziewanych zdarzeń. Prelegentka zadbała również o zaspokojenie naszej ciekawości i wyczerpująco odpowiadała na nasze pytania zarówno podczas wykładu jak i już po nim, gdy część osób została, żeby spokojnie przeprowadzić luźniejszą rozmowę na temat ubezpieczeń z naszą prelegentką.

Dwa dni później spotkaliśmy się na certyfikowanym szkoleniu, na którym mieliśmy okazję pracować nad case studies na aplikacji przygotowanej przez Prudential. Podzieleni na cztery grupy dobieraliśmy idealne polisy do przygotowanych wcześniej profili klientów pod okiem doświadczonych doradców ubezpieczeniowych. Prowadzący zadbali też, żeby warsztat nie polegał tylko i wyłącznie na korzystaniu z aplikacji. Otrzymaliśmy dużo użytecznych informacji o sposobie rozmowy z klientem, ryzyku potencjalnych wypadków i jak wpływa ono na wysokość składek oraz dlaczego warto ubezpieczyć się jak najwcześniej. Ponadto zostaliśmy także zaproszeni do profesjonalnego testu analizującego nasze predyspozycje do pracy w tej branży oraz otrzymaliśmy od firmy małe podarunki.

To, co jednak dla nas jako organizatorów było najważniejsze, to widok zadowolonych twarzy uczestników podczas całego finału, którzy chętnie brali udział, nie bali się odezwać, pytali o każdą frasującą ich kwestię i co najważniejsze chłonęli wiedzę, którą nasi goście chcieli nam przekazać. Zrekompensowało nam to z nawiązką wysiłek włożony w przygotowanie całego projektu.