Gra Giełdowa

Gra Giełdowa

Gra Giełdowa, to jeden z najbardziej rozpoznawalnych konkursów o tematyce inwestycyjnej organizowanych przez koła studenckie w Polsce. Projekt ma na celu skupienie uwagi uczestników na mechanizmach kierujących rynkiem, pogłębienie wiedzy na temat giełdy oraz umożliwienia im spróbowania własnych sił w wirtualnej grze, która w sposób rzeczywisty odzwierciedla zmagania inwestorów na prawdziwych rynkach finansowych.

Projekt jest ogólnopolskim przedsięwzięciem, w którym mogą wziąć udział studenci, którzy nie przekroczyli 26 roku życia i uczniowie szkół ponadgimnazjalnych, powyżej 18 roku życia. Nagrodami dla najlepszych graczy są praktyki w renomowanych firmach z sektora finansowego oraz różnego rodzaju nagrody rzeczowe, takie jak: laptopy, tablety, smartphony, nagrody książkowe itp.

W roku akademickim 2015/2016 odbyła się jubileuszowa dziesiąta edycja tego projektu. Do tej pory w Grze Giełdowej udział wzięło ponad 4500 osób z takich miast jak Warszawa, Wrocław, Kraków, Łódź, Poznań, Gdańsk, Olsztyn i wielu innych.