The Most Valuated Competition

MVC – Most Valuated Competition to ogólnopolski konkurs o tematyce biznesowej, oferujący możliwość rozwiązywania problemów gospodarczych i finansowych oraz zarządzania fikcyjnymi spółkami w oparciu o historyczne raporty finansowe podmiotów z danej branży.

Uczestnicy tworzą 4 osobowe zespoły, w których współpracując, muszą odnaleźć się w środowisku biznesowym zaprojektowanym przez twórców poprzez podejmowanie trafnych i skutecznych decyzji w nieoczekiwanych sytuacjach. Dla drużyn biorących udział w projekcie przygotowane są dodatkowe funkcje, mające na celu urozmaicenie rozrywki m.in. dostęp do portalu informacyjnego, gdzie podawane są dane na temat obecnej sytuacji w rozgrywce oraz wideonagrań dotyczących gospodarki i rynku. Dodatkowo uczestnicy stają przed wyzwaniem specjalnie przygotowanych case studies, które będą miały znaczący i bezpośredni wpływ na wyniki osiągane przez spółkę, którą kierują.

Nasz projekt ma na celu pogłębianie zdolności analitycznych i organizacyjnych studentów oraz licealistów z całej Polski. Dzięki naszej inicjatywie drużyny zarządzające spółką poprzez zaledwie 4 tygodnie otrzymują praktyczną wiedzę na temat rynku, analizy raportów, skutecznego zarządzania oraz pracy w grupie.