Panel VIP


Panel VIP to projekt, który od 16 edycji daje studentom niepowtarzalną okazję na poznanie ludzi ze świata biznesu. Polega on na organizacji wykładów z przedstawicielami różnorodnych branż i instytucji. Wśród osób wykładających są między innymi komentatorzy gospodarczy oraz wybitni specjaliści branży finansowej, prezesi największych banków, osoby zarządzające korporacjami o zasięgu międzynarodowym.

Projekt Panel VIP kierowany jest przede wszystkim do studentów wydziału Ekonomiczo – Socjologicznego Uniwersytetu Łódzkiego. Do tej pory udział w spotkaniach brali również wykładowcy oraz studenci z innych wydziałów UŁ i pozostałych łódzkich uczelni.

Nasze ostatnie debaty poruszały tematy takie jak:

  • Bańka na rynku nieruchomości, mit czy realne zagrożenie?
  • Wpływ sztucznej inteligencji na społeczeństwo, gospodarkę, edukację i kreatywność.
  • Zagraniczne inwestycje, szansa czy zagrożenie?
  • Czy Polska ma szansę zostać Doliną Krzemową Europy Środkowo-Wschodniej?
  • Przełomowe innowacje w biznesie zmieniają świat.
  • Bieg przez płotki – szanse i przeszkody w budowie silnej gospodarczo Polski.

Co roku w ramach projektu Panel VIP zapraszamy wyjątkowych ekspertów do podzielenia się swoją wiedzą ze studentami. W ubiegłych latach mieliśmy przyjemność gościć między innymi: Jana Bieleckiego, Mateusza Morawieckiego, Profesora Wojciecha Paprockiego, Profesora Stanisława Łobejko, a także Leszka Balcerowicza. W ostatniej-XVI edycji projektu, naszym prelegentem był prof. Uniwersytetu Łódzkiego Tomasz Kamiński.